En İyi 10 Baba Futbolcu

En İyi 10 Baba Futbolcu

10) SERGİO AGÜERO

aguero-ailesi

Listemize ilk olarak Maradona ile olan akrabalık bağlarından tanıdığımız, bir çizgi film karakteri ‘Kun’ lakabıyla bilinen Sergio Agüero ile giriş yapıyoruz. Maradona’nın damadı olan Agüero’nın çocuğu, hem dedesi hem de babasından aldığı olağanüstü futbolcu genleriyle kendini belli etmiştir. Genlerden gelen yetenekle hayata 1-0 önde başlayan minik Benjamin, daha 3 yaşındayken babası tarafından çekilen videoda görüldüğü üzere başarılı bir şekilde futbol oynamaktaydı. Çekirdekten çocuk yetiştiren aileye sevgiler ve tebrikler!

maradonani-damadi

9) DAVİD BECKHAM

beckham-ailesi

Karizması ve yakışıklılığıyla futbolun dışındaki alanlarda da yakaladığı başarı sayesinde unutulmayacak futbolcular arasında yerini alan Beckham, futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra oluşan boşluğu ailesiyle doldurur. Her fotoğraf karesinde eşinin aykırı pozlarından ötürü kıskançlığından ziyade kendisinin çocuklarına olan düşkünlüğü gündeme gelir. Son olarak edindiğimiz duyumlara göre, sabah saat 7’ye çeyrek kala ‘kalk borusu’ ile yataktan fırlayıp mutfağa koşan ve dört çocuğunun kahvaltısını bizzat kendi hazırlayan Beckham’ı, Victoria’ya olan sabrı ve harika bir baba olmasından dolayı kutluyoruz.

8) GERARD PIQUE

pique-shakira

Listemize son zamanlarda en çok konuşulan aşklardan birini ilave ederek görselliği ile bizi bizden alan çifti sizlere sunuyoruz. Shakira ve Pique… Tüm kıskanç gözlerin üzerlerinde olmasına rağmen ilginçtir ki nazar değmemiş bu evliliğe. Ünlü çift aşklarını Milan Mebarak Pique (2013), Sasha Mebarak Pique (2015) isimli çocukları ile taçlandırmış ve güzel bir aile kurmuşlardır.

7) DİRK KUYT

dirk-kuyt-ailesi

Listemizin 7. sırasında, ismi tartışmalara neden olan ve bu yüzden ismini içinizden geldiği gibi telaffuz etmekte serbest olduğunuz Dirk Kuyt var. Fenerbahçe yıllarından yakından tanıdığımız Dirk Kuyt, eşi Gertrude, çocukları Noelle, Roan, Jordan ve Aidan ile harika bir hayat sürmekte. Kuyt’ın futbolundan bize yansıyan hırs, genlere de yansımış olacak ki tüm minikler Kuyt’ın burnundan düşmüşcesine sarı. Hemen hemen her maçına katılan eşi ve küçük çocukları babalarının her başarılarının yanında bulunuyorlar. Son derece renkli ve içten bir anne babaya sahip olan çocuklar ne kadar şanslı olduklarının farkında mıdırlar acaba?

kuyt-ailesi

6) METİN TEKİN

metin-tekin-sevval-sam

Sırada, Türk futbolunun Sarı Fırtına’sı, kendi döneminde fırtınalar estiren Metin-Ali-Feyyaz’ın Metin’i var. Şuan futbol yorumcusu olan Tekin, Şevval Sam’dan olan çocuklarından, boşanmış olmalarına karşın bir an olsun uzaklaşmamıştır. Bir rivayete göre, Şevval Sam henüz 12 yaşındayken röportaj yapmak için 21 yaşında olan Metin Tekin’in yanına gider; Şevval Sam’ın “Ben sana aşığım, seninle evleneceğim” lafına, Metin Tekin’den “büyü de gel” cevabını gelir. Çok ilginçtir ki, 8 yıl sonra, tarihler 27 Aralık 1993’ü gösterirken Metin Tekin, Şevval Sam’la evlenir. Ünlü şarkıcı Leman Sam’ın kızı olan oyuncu ve ses sanatçısı Şevval Sam ile evliliğinden bir oğlu olan Metin Tekin, babası Tarık Tekin gibi 33 yaşında baba olmuştur ve oğluna babasının adını vermiştir.

(Fotoğrafa hiç girmeyelim. Kısaca; Sergen’in desenleri, Metin’in papyonu ve Şifo Mehmet’in kravatı…)

5) RODRİGO TELLO

tello-ve-cocuklari

Eşi Valerie ile tanışma hikayesinin çok enteresan olması ve çok iyi bir aile babası olması Tello’nun listemizde 5. sırada yer vermemize neden oldu. Beni etkileyen tanışmalarına kısaca değinmek gerekirse, 4 arkadaşıyla Meksika’ya giden Tello burada eşiyle tanışır. Aynı dili konuşmadıkları için genelde el işaretleriyle, mimiklerle anlaşan ikili, tatil sonrasında da görüşmeye devam ederler. Kanada’da yaşayan ve futbolla ilgisi olmadığı için Rodrigo’nun sıradan bir okul takımında oynadığını sanan Valerie, Portekiz’de her şeyin farkına varır. Bu tanışma hikayesini ne zaman anlatsa Tello da, ”Ünlü ve para sahibi bir futbolcu olarak eşimi kazanmadım, ‘Rodrigo Tello’ olarak kalbini çaldım.” ifadesini kullanıyor. Oğlu Axel’e iyi bir baba olmaya çalışan Rodrigo, ”Ona iyi bir eğitim, iyi bir gelecek sağlamak ve tıpkı babamın bana öğrettiği gibi hayatı oğluma iyi öğretmek istiyorum.” diyerek bizim de takdirimizi kazanmayı başardı.

4) FERNANDO TORRES

fernando-torres-ve-cocuklari

Başarılarla dolu futbol geçmişi olan Torres’in aldığı kupalar veya kaçırdığı gollere değinmek isterdim ancak konu dışına çıkmamak adına özel yaşamına geçiyorum. Torres’in başarılarının özel hayatından kaynaklandığını biliyor muydunuz? 2001 yılında (17 yaşındayken) Olalla Dominguez ile çıkmaya başlamış ve çocukluk aşkı olan Olalla ile 2009 tarihinde dünya evine girmiştir. Çiftin Nora adını verdikleri bir kızı ve “Leo” adını verdiği bir oğlu dünyaya gelmiştir. Torres’in ailesine olan düşkünlüğü dövmelerinden de anlaşılacağı üzere; ayak dövmesinde roma rakamıyla (VII. VII. MMI) ilk öpüşme tarihleri, 2 ayrı kolunda kızının ve eşinin isimleri ve kendi ismi anlamına gelen ‘Bymmm’ dövmeleri vardır ve ayrıca sağ kolunda forma numarası olan dokuz rakamının dövmesi vardır. Kendisini, eşine ve çocuklarına adadığı için takdir ediyor ve vücudunun dövmelerle dolmamasını temenni ediyoruz.

3) ALEX DE SOUZA

alex-ve-cocuklari

“Ben ve ailem yüzde yüz Brezilyalı doğduk ama yüzde elli Brezilyalı yüzde elli Türk olarak vefat edeceğiz.” Bir diğer çocukluk aşkıyla evlenen futbolcumuz ise Alex. 2000 yılında futbolcusu olduğu kulübün başkanının kızı olan Daianne ile evlendi.  Çiftin Maria Eduarda (2004), Antonia(2006) adında iki kızları ve Felipe (2010) adında bir oğulları vardır.Maria, Antonia ve Felipe… Alex’in vazgeçilmezleri, birbirinden değerli çocukları. Özellikle İstanbul’da doğan Felipe’nin Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesi var. (Biz de dahil olmak üzere.) Daianne de Souza çocukluk aşkıydı. Brezilya’da başlayan hikâyeleri en güzel çağlarında, İstanbul’da da devam etti. Eşi, Alex’in her golünden sonra ayakta alkışlayan en sadık destekçisiydi.

2) HAKAN ŞÜKÜR

hakan-sukur-ve-cocuklari

“Çocuklarımın “Sen iyi bir babasın!” demesi en güzel hediye.”

2. sıramızda ise Türk futbolunun ‘kralı’ Hakan Şükür var. Zeynep Sude, Buse ve Ömer babalarına çok düşkün. Sizin de yakından takip ettiğiniz üzere Zeynep Sude ve Buse babasıyla sahalarda büyüdüler. Yapılan bir röportajda “Babanın en çok hangi yönünü seviyorsun?” sorusuna, kızı Zeynep’ten “Babam gibi insanlarla iyi geçinmeyi isterim.” cevabı geldi. Çocuklarına rol model olan Hakan Şükür’ü örnek alınması gereken babalığından ötürü kutluyor ve listemizin ilk sırasına geliyoruz.

1) LİONEL MESSİ

messi-aile-babasi

”Bugün, dünyanın en mutlu insanıyım, oğlum doğdu.”

Son yıllarda adından gerek işi gerekse saha dışındaki beyefendiliği ve aile babalığıyla sık sık söz ettiren Messi, Antonella Rocuzzo ile birlikteliğinden bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Messi ve kendisi gibi 25 yaşında olan sevgilisi Antonella, çocuklarına ”Thiago” ismini verdi. Annesine hamileliğinde zor anlar yaşatan ve anlaşılan o ki daha anne karnında koşup çalım atmaya başlayan Thiago, adeta Messi’nin bir kopyası gibi. Oğluna olan düşkünlüğü basına da yansıyan Messi’nin iyi bir aile babası olduğuna dair bir diğer sunacağımız kanıt ise onun 2007’de fakir çocukların eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğu Leo Messi Vakfı. Messi, açıklamasında: “Bu vakıf, gerçekten benim çocuklara ve insanlara yardım etmek için fırsat veriyor.” diyerek çıtayı bir adım daha yükseltmeyi başardı. UNICEF tarafından 2010 “iyi niyet elçisi” seçilen Messi’nin hepimize birer örnek olması dileğiyle…

lionel-messi-cocukluk-aski

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ucuz replika saat replika saat ankara replica panerai