Halı Saha ve Yılmaz Morgül

halisaha-yilmazmorgul

Halı Saha ve Yılmaz Morgül

Futbol, hiç şüphe yok ki en sevilen oyun. İstenirse her zaman her yerde oynanabiliyor. Bu bakımdan sadece profesyonel anlamda değil, koşabilen her insan için harika bir oyun. Peki, futbol, stadyumlar dışında başka nerelerde oynanıyor? Evet, tabii ki halı sahalarda.

Halı sahalar için bir bakıma gerçek stadyumların küçük bir benzeri diyebiliriz. Hatta küçük taklitleri diyebiliriz. Halı sahalar, adı üstünde, bir halı ve gerçek stadyumdakiler gibi gerçek çimden değil. Gerçek çim kokusunu asla alamazsınız. Fakat halı sahanın da kendine özgü bir kokusu vardır.

Stadyumlarda toprakla temas edersiniz, yağmur yağınca çamur olur, üstünüz çamurlanır. Fakat halı sahalarda böyle bir şey söz konusu değildir. Halı sahalarda toprak niyetine küçük sentetik siyah lastikler vardır. Toprak değil ama yine de toprak hissini size az çok yaşatır.

Stadyumlarda büyük tribünler vardır. Seyirciler, taraftarlar maç için tribünleri doldururlar. Fakat halı sahalarda öyle büyük tribünler yoktur. Halı saha maçı izlemek isteyen futbol aşıkları yine kenarda, tel örgülerin arkasından maçları izleyebilir. Bu, ne size bir tribün hissi yaratacak coşku kadar büyük ne de bir şömine sessizliği kadar küçüktür.

Halı saha, Bahçelievler semti gibidir. Ne Esenler kadar fakir ne de Beşiktaş kadar zengindir. Halı saha, barbekü sosu gibidir. Ne bal kadar tatlıdır ne de limon kadar ekşidir. Halı saha, Yılmaz Morgül gibidir. Ne bir Zeki Müren’dir ne de bir düğün şarkıcısıdır.

yilmaz-morgul

Tam anlamıyla gerçek bir futbol atmosferini sadece stadyumlardan alırsınız. İşte o Zeki Müren’dir. Halı sahalar, Zeki Müren’i andırır. Tarzı biraz Zeki Müren’e benzer. Belki de benzemek ister. Belki de benzemeye çalışır. İşte o da Yılmaz Morgül’dür. Netice itibarıyla halı sahada da futbol oynama zevkini alırsınız ama şartlar, tam anlamıyla gerçek bir futbol atmosferi değildir. Sözün özü; stadyumlar Zeki Müren, halı sahalar ise Yılmaz Morgül’dür…

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ucuz replika saat replika saat ankara replica panerai